A kriptovaluta fogalma egyszerűen, érthetően
A kriptovaluta fogalma: a kriptovaluta vagy a kriptográfia olyan digitális eszköz, amelyet csereszközként működtetnek. Az egyes érme-tulajdonosi nyilvántartásokat egy számítógépes adatbázis formájában létező főkönyvben tárolják, erős kriptográfiát használva a tranzakciós rekordok biztosításához, további érmék létrehozásának ellenőrzése és az érme tulajdonjogának átruházásának ellenőrzése.
Általában nem létezik fizikai formában (például papírpénz), és általában nem egy központi hatóság bocsátja ki. Amikor egy kriptovalutát kibocsátás előtt vernek vagy hoznak létre, vagy egyetlen kibocsátó állít ki, akkor azt általában központosítottnak tekintik. Decentralizált vezérléssel megvalósítva minden kriptovaluta elosztott főkönyvi technológián, jellemzően blokkláncon keresztül működik, amely nyilvános pénzügyi tranzakciós adatbázisként szolgál.
A Bitcoin, amelyet először nyílt forráskódú szoftverként 2009-ben adtak ki, az első decentralizált kriptovaluta. A bitcoin megjelenése óta más kriptovalutákat is hoztak létre.
A kriptovaluta fogalma
A kriptopénz olyan rendszer, amely hat feltételnek felel meg:
- A rendszer nem igényel központi hatóságot; állapotát elosztott konszenzussal tartják fenn.
- A rendszer áttekintést tart a kriptovaluta egységekről és azok tulajdonjogáról.
- A rendszer meghatározza, hogy létrejöhetnek-e új kriptovaluta egységek. Ha új kriptovaluta egységek hozhatók létre, a rendszer meghatározza azok keletkezésének körülményeit és azt, hogy miként lehet meghatározni ezen új egységek tulajdonjogát.
- A kriptovaluta egységek tulajdonjoga kizárólag kriptográfiai úton igazolható.
- A rendszer lehetővé teszi olyan tranzakciók végrehajtását, amelyek során a kriptográfiai egységek tulajdonjoga megváltozik. Tranzakciós kimutatást csak olyan egység állíthat ki, amely igazolja ezen egységek jelenlegi tulajdonjogát.
- Ha egyazon kriptográfiai egység tulajdonjogának megváltoztatására két különböző utasítást adunk meg egyszerre, akkor a rendszer legfeljebb az egyiket hajtja végre.
Mik az ok az altcoinok, vagy alternatív kriptovaluták?
A tokenek, a kriptovaluták és más, nem bitcoin típusú digitális eszközök együttesen alternatív kriptopénzek néven ismertek, általában altcoinokra vagy alt érmékre rövidítve. Paul Vigna, a Wall Street Journal munkatársa az altcoinokat is „a bitcoin alternatív változataként” írta le, tekintve az altcoin-tervezők modellprotokolljának szerepét. A kifejezést általában a bitcoin után létrehozott érmék és zsetonok leírására használják.
Az altcoinok gyakran különböznek a bitcointól. Például a Litecoin célja egy blokk feldolgozása 2,5 percenként, nem pedig a bitcoin 10 perce, amely lehetővé teszi a Litecoin számára, hogy a tranzakciókat gyorsabban megerősítse, mint a bitcoin.
Egy másik példa az Ethereum, amely intelligens szerződéses funkcionalitással rendelkezik, amely lehetővé teszi decentralizált alkalmazások futtatását blokkláncán. Az Ethereum a világon a legaktívabban használt blokklánc a Bloomberg News szerint, és a New York Times szerint az altcoinok közül is a legnagyobb.
A kriptovaluta fogalma mellett hasznos kiegészítő tartalmak:
- Kriptovaluta árfolyamok
- Az 5 legjobb kriptovaluta könyv >>
- Néhány gyakori kriptovaluta átverés. Hogyan kerülhető el??? >>
- A top6 kriptovaluta pénztárca >>
- Kriptovaluta bányászat kezdőknek >>
- Ingyen kriptovaluta >>
Napi árfolyam kriptovaluta Top100 lista
Az alábbiakban találod a napi árfolyam kriptovaluta listát a 100 legnépszerűbb kriptovalutával. (A kriptovaluta-tőzsde vagy a digitális valutaváltó (DCE) olyan vállalkozás, amely lehetővé teszi az ügyfelek számára, hogy kriptovalutákat vagy digitális valutákat cseréljenek más eszközökre, például hagyományos fiat pénzre vagy más digitális pénznemre.)
Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works