Libra kriptovaluta, ami már Diem?
A Diem névre keresztelt Libra kriptovaluta 2021-ben visszatér a pályára. 2020. december 1-jén a Libra Szövetség márkanevet hajtott végre, és nevét Diem Egyesületre változtatta. Sokan úgy vélik, hogy így a projekt célja elhatárolódni a Facebook fizetési rendszerének kezdeti modellezésétől.
Ennek a lépésnek hangsúlyoznia kell a platform frissített és egyszerűsített struktúráját, valamint jelölnie kell a „szervezeti függetlenséget”. Az új név egy latin „day” szóból származik, amelyet egy híres „carpe diem” mondásban használnak, amely „megragadja a pillanatot”. Így a Diem-erőfeszítés nyilvánvalóan új esélyt jelképez arra, hogy megmentse a kezdeményezést a szabályozási nyomástól. A Diem Egyesület vezérigazgatója, Stewart Levey a Reuters-szel beszélgetve pontosította, hogy „az eredeti név a projekt korai ismétléséhez kötődött, amelyet a szabályozók nehezen fogadtak”.
Azt is hozzátette, hogy a szervezet egyetlen dollárral fedezett digitális pénznem bevezetésére készül, Diem dollár néven. Az indulás napja azonban egyelőre ismeretlen. A Diem Egyesület továbbra is várja a FINMA svájci szabályozó jóváhagyását.
Libra kriptovaluta – Vita a viták után
A Facebook Inc. 2019. június közepén jelentette be először a Libra kriptovaluta… azaz a Libra tokent. Azóta a digitális valuták tömeges bevezetése a város igazi legendává vált. Kezdetben a Libra kriptovaluta mögött álló csapat pénznemként javasolta, több hagyományos, alacsony kockázatú eszközzel a stabilitás érdekében. Célja az volt, hogy gyorsabbá és könnyebbé tegye a digitális pénz átutalásának folyamatát.
Az ilyen szolgáltatás nyújtása érdekében a közösségi média óriása létrehozott egy Calibra nevű digitális pénztárcát is. A cég nyilatkozata szerint a Calibra-nak a pénzbe való befektetését valódi moneymakerré kellett volna alakítania. A vadonatúj blockchain alapú fizetési rendszer bemutatására a House Financial Services Committee-n 2019. október 23-án került sor.
A Facebook vezérigazgatója, Mark Zuckerberg ígéretet tett arra, hogy csak akkor indítja el a Libra-t, miután a projekt elnyeri az Egyesült Államok pénzügyi szabályozóinak jóváhagyását. De hamar kiderült, hogy a bizottság tagjai nem osztották lelkesedését. Tehát azonnal megkérdőjelezték a Libra kriptovaluta biztonsági jelzőként való státusát.
Az amerikai és az európai hatóságok a magánélet miatt aggódtak a legjobban – különösen a Facebook megközelítése miatt, a felhasználók pénzügyi adatainak feldolgozásában. Ettől eltekintve a Libra kriptovaluta 2020-as indítása potenciálisan veszélyeztette a monetáris szuverenitást. A Facebook globális elérhetőségével és befolyásával a teljesen magánprojekt szembeszállhat a főbb pénzügyi döntéshozókkal és a nemzeti bankokkal.
Sőt, mindig fennállt annak a kockázata, hogy bármelyik kialakuló kriptovaluta pénzmosásra, szankciók kikerülésére és a politikai események befolyásolására szolgálhat.
Falak építése a Libra és a Facebook között
Még 2019 áprilisában a Libra Szövetség égő tekintete teljesen más látásmód felé fordult. Miután a szabályozók kifejezték aggodalmaikat, a szervezet frissítette fehér könyvét. Most a különböző valutákhoz (állítólag az amerikai dollárhoz, az angol fonthoz és az euróhoz) kötött stabil pénznemek keverékét képviselte, amelyek a Libra hálózaton működnének. A változás meghatározása érdekében a csapat megjegyezte, hogy ezek a stabil pénznemek „kiegészítik, és nem helyettesítik a hazai pénznemeket”.
Ez jelentősen megkönnyítheti a jegybanki digitális pénznemek (CBDC) integrálását a Facebook blokkláncába, és kereskedelembe veheti őket az egy valuta stabil pénznemek helyett. Ezért a Libra egy alternatív tokenről helyezte át a hangsúlyt, hogy megpróbálja kiküszöbölni azt, amit az emberek a kriptovalutához társítottak. Az egyesület ugyanakkor három új intézménnyel egészítette ki tagjainak listáját.
Szingapúr kormányzati tulajdonában lévő Temasek befektetési eszköz, a San Francisco-i székhelyű kriptográfiai befektetési társaság, a Paradigm Fund és a Slow Ventures magántőke-társaság csatlakozott. Korábban a svájci FINMA megerősítette, hogy megkapták a fizetési rendszer engedélyét. Ennélfogva a Libra kriptovaluta csapata nem tervezte feladni a meglévő pénzügyi ökoszisztéma jogi megfelelésének megszerzését és fenntartását.
A változások sorozatának folytatásával a Facebook átnevezte a Calibra-t és újrarajzolta logóját. A pénztárca új Novi nevet kapott, amely egyesítette a latin „novus” és „via” szavakat, vagyis „új” és „út”. A Facebook új Novi Financial márkanevű leányvállalata arra törekedett, hogy a felhasználók rejtett díjak nélkül küldhessenek pénzt a kapcsolataiknak. A Novi fejlesztésének tervei között szerepelt mind egy önálló digitális pénztárca, mind pedig egy verzió, amely integrálódik a WhatsApp és a Messenger szolgáltatásaival.
Az alapvető változás a szabályozási kifogások csökkentése érdekében
A BeInCrypto megkereste Michael Gebert, az Európai Blockchain Szövetség elnökét néhány előrejelzésért a Diem jövőjéről. Bízik abban, hogy a Libra eredeti hangmagasságával szembeni főbb kifogások semlegesítése azzal, hogy „expolitikai és technológiai veteránokat vesznek fel”, „új erővel erősítik a projektet”.
Arra a kérdésre, hogy az új név új fejezet lesz-e a projekt fejlesztésében, Gebert így válaszolt: „A nemzetközi pénzátutalások és a kereskedői fizetések továbbra is az új stablecoin két elsődleges felhasználási esete. Figyelembe véve a Facebook erős, közel hárommilliárdos felhasználói bázisát, a vállalat ebben hatalmas jövőt lát. A fő kriptovaluták számára a fellebbezés továbbra is a decentralizált irányítási modell és a különféle használati esetek maradnak, messze meghaladva a Diem hatókörét. ”
Kriptovaluta vásárlás
Ha az alábbi két váltón (Coinbase / Binance) regisztrálsz erről a linkről még ajándékot is kapsz, ráadásul Bitcoinban!
EZ IS ÉRDEKELHET MÉG:
- Kriptovaluta árfolyamok
- A Top6 kriptovaluta pénztárca
- Fontos tudnivalók a kriptovaluta befektetés előtt
- Ingyen kriptovaluta
- Kriptovaluta pénztárca nyitása
- Kriptovaluta árfolyam grafikon
- Napi árfolyam kriptovaluta Top100 lista
- TRON kriptovaluta árfolyam
- Kriptovaluta bányászat otthon