Kriptovaluta árfolyamok, infók, bányászat, blog

A Bitcoin ETF -ről részletesen
Blog,  ETF,  Kriptovaluta befektetés

Mi az a Bitcoin ETF?

A Bitcoin ETF -ek lehetővé teszik a befektetők számára, hogy a vezető kriptopénznek kitettséget szerezzenek anélkül, hogy ténylegesen birtokolniuk kellene azt.

 

A Bitcoin ETF -ről részletesen

A bitcoin tőzsdén kereskedett alap (ETF) lehetővé teszi a kereskedők számára, hogy a hagyományos tőzsdéken keresztül kitettséget szerezzenek a BTC-nek, anélkül, hogy közvetlenül vásárolniuk vagy eladniuk kellene a digitális eszközt egy kriptopénz-tőzsdén. A bitcoin ETF egy olyan tőzsdén kereskedett alap, amely kifejezetten a vezető kriptopénz árfolyamát követi. Emellett lehetővé teszi a kereskedők számára, hogy a nap folyamán egy tőzsdén vásárolják vagy eladják az értékpapírt.

Ezek lehetnek készpénzzel vagy fizikailag elszámoltak. Ez azt jelenti, hogy a befektetők a kilépéskor vagy fiat valutát, vagy tényleges bitcoint kapnak. Az ETF-ek szabályozott hagyományos pénzügyi termékek és számos lakosságbarát mobil kereskedési alkalmazáson keresztül vásárolhatók meg, többek között a Robinhood, a Trading212, a TD Ameritrade és a Fidelity segítségével. A legnépszerűbbek a főbb részvényindexeket, például a Standard & Poor’s 500 indexet, vagy más hagyományos eszközöket és nyersanyagokat, például az olajat és az aranyat követik.

 

binance futures banner

A Bitcoin ETF -ek már évek óta forró témának számítanak a kriptotérben

…amióta a Winklevoss ikrek 2013-ban az amerikai értékpapír- és tőzsdefelügyelethez (SEC) benyújtott „COIN” bitcoin ETF-jét elutasították. Széles körben úgy vélték, hogy egy bitcoin ETF az intézményi befektetések új hullámát indítaná el a kriptoiparban, ami a piacnak a szükséges érettséget és stabilitást hozná.

Hét évvel később azonban a SEC még mindig nem hagyott jóvá egy bitcoin ETF-et. Annak ellenére, hogy több tucatnyi javaslat érkezett több cégtől, köztük egy második Winklevoss Twin ETF 2018-ban, egy a Bitwise-tól, öt a Direxiontól, kettő a GraniteShares-től és még sok más cégtől. A SEC által az ismételt elutasításokra hozott fő érvek az voltak, hogy a bitcoinpiac túlságosan volatilis. Továbbá nincs megfelelő felügyelet és túl könnyen manipulálható.

 

A dolgok azonban hamarosan megváltozhatnak

Mivel Kanada pénzügyi szabályozó hatósága, az Ontario Securities Commission (OSC) nemrég jóváhagyta a világ első két bitcoin ETF-jét gyors egymásutánban. A Purpose Bitcoin ETF (BTCC) és az Evolve Bitcoin ETF (EBIT) mindkettő fizikai elszámolású ETF és a torontói tőzsdére való bevezetésüket kérelmezték. A bitcoin ETF észak-amerikai megjelenésével sokan optimisták, hogy a SEC hamarosan követi a példát az Egyesült Államokban. Különösen, ha Gary Genslert, az áru- és határidős bizottság (CFTC) korábbi biztosát és az MIT blokkláncoktatóját az amerikai szenátus megerősíti Jay Clayton korábbi SEC-elnök helyére.

  • „Szerintem idén lesz egy ETF” – mondja Mike Novogratz, a Galaxy Digital vezérigazgatója és Gensler korábbi munkatársa a Goldman Sachsnál az 1990-es évek végén.
  • Sui Chung, a CF Benchmarks vezérigazgatója szintén arra számít, hogy most már a SEC-re is nyomás nehezedik majd, hogy kövesse a példát. „Most, hogy az OSC azt mondta, hogy ha egy termék elég jól felépített, a kriptopiac kellően érett az ilyen típusú pénzügyi termékekhez, az iparág figyelme elkerülhetetlenül a határtól délre, az Egyesült Államok felé fordul.”

 

Kérdések és válaszok


Ki fektethet be ETF-ekbe és hogyan lehet velük kereskedni?

Az ETF-ek vásárlásához nem kell akkreditált befektetőnek lenni, bárki befektethet. Mindössze egy online brókerszámla létrehozására vagy a számos mobil kereskedési alkalmazás egyikének letöltésére van szükség ahhoz, hogy elkezdhessünk ETF-ekbe befektetni. Onnan kezdve számos különböző piacot lekövető ETF-et vásárolhatunk és adhatunk el.

 

Milyen előnyei és hátrányai vannak a ETF -ekkel való kereskedésnek?

Bár ellentmondásosnak tűnhet, hogy bitcoin ETF-be fektessünk ahelyett, hogy tényleges bitcoint vásárolnánk. Számos előnye van ennek a módszernek:

  • Nincs szükség arra a folyamatra, hogy saját magadnak kelljen biztonságosan tárolnod a kriptót;
  • Megvásárlása egy online brókeren keresztül lényegesen biztonságosabb, gyorsabb és kevésbé hajlamos a kiesésekre, mint a digitális eszközök megvásárlása közvetlenül egy kriptotőzsdén keresztül;
  • Sokkal egyértelműbbek az adóvonzatok és az útmutatás a hagyományos pénzügyi termékekhez, mint a digitális eszközökhöz;
  • A tőzsdék likvidebbek, mint a kriptotőzsdék, így sokkal könnyebb az ETF-eket vásárolni és eladni.

A bitcoin ETF-be való befektetésnek azonban számos hátránya is van a közvetlen eszközvásárlással szemben

  • Az ETF-eket csak a piaci kereskedési időkben lehet vásárolni és eladni, míg a kriptopiacok a nap husszonnégy órájában működnek. Ez azt jelenti, hogy ha a bitcoin árfolyama meredeken mozog, akkor potenciálisan órákat kell várni, mielőtt lehetőséged lesz, hogy például többet vásárolj, vagy eladj;
  • A saját bitcoin tartása ingyenes, de az ETF-ek kezelési díjat számítanak fel;
  • Az ETF-ek megvásárlásához az „ügyfél-ismereti” (KYC) ellenőrzéseket kell elvégezni, de a bitcoint anonim módon is, peer-to-peer lehet vásárolni;
  • Az ETF-ek megkövetelik, hogy megbízz egy harmadik fél letétkezelőiben.

 

Kapcsolódó:

 

kriptovaluta vásárlás binance