Kriptovaluta árfolyamok, infók, bányászat, blog

Mi az a blockchain? A blokklánc technológia lényege röviden!
Blog,  Blokklánc technológia

Mi az a blockchain? A blokklánc technológia lényege röviden!

Ismerd meg a blokklánc technológia alapjait és azt, hogy miért növelheti a bizalmat mind a nyilvántartások vezetése, mind a pénzügyi tranzakciók terén.

 

A blokklánc technológia lényege

A blokklánc az információk olyan módon történő rögzítésének rendszere, amely megnehezíti vagy lehetetlenné teszi a rendszer megváltoztatását, feltörését vagy átverését. Lényegében a blokklánc a tranzakciók digitális főkönyve, amelyet a blokkláncban lévő számítógépes rendszerek teljes hálózatában megkettőznek és szétosztanak.

blokklánc technológia

A lánc minden egyes blokkja tranzakciókat tartalmaz, és minden alkalommal, amikor a blokkláncon új tranzakció történik, az adott tranzakcióról szóló bejegyzés minden résztvevő főkönyvébe bekerül. A több résztvevő által kezelt decentralizált adatbázist elosztott főkönyvi technológiának (DLT) nevezik.

binance futures banner

A blokklánc a DLT egy olyan típusa, amelyben a tranzakciókat egy megváltoztathatatlan kriptográfiai aláírással, úgynevezett hash-val rögzítik. Ez azt jelenti, hogy ha egy blokkot megváltoztatnának egy láncban, azonnal nyilvánvalóvá válna, hogy azt manipulálták. Ha a hackerek meg akarnának rongálni egy blokkláncrendszert, akkor a lánc minden egyes blokkját meg kellene változtatniuk, a lánc összes elosztott verziójában.

Az olyan blokkláncok, mint a Bitcoin és az Ethereum, folyamatosan és folyamatosan bővülnek, mivel a blokkok hozzáadódnak a lánchoz, ami jelentősen növeli a főkönyv biztonságát.

 

Miért van ekkora felhajtás a blokklánc technológia körül?

A múltban számos kísérlet történt a digitális pénz létrehozására, de ezek mindig kudarcot vallottak. Az uralkodó probléma a bizalom. Ha valaki létrehoz egy új valutát, amit a példa kedvéért ABC coinnak hívnak, hogyan bízhatunk abban, hogy nem ad magának egymillió ABC coint, vagy nem lop el ABC coint magának?

A Bitcoin ezt a problémát egy speciális típusú adatbázis, az úgynevezett blokklánc használatával kívánta megoldani. A legtöbb normál adatbázisban, például egy SQL-adatbázisban, van valaki, aki felelős a bejegyzésekért.

A blokklánc azért más, mert senki sem felelős. Az emberek irányítják, akik használják. Ráadásul a bitcoinokat nem lehet hamisítani, feltörni vagy duplán elkölteni – így azok az emberek, akiknek ez a pénz a tulajdonukban van, bízhatnak abban, hogy van valami értéke.

 

Kriptovaluta vásárlás

Ha az alábbi két váltón (Coinbase / Binance) regisztrálsz erről a linkről még ajándékot is kapsz, ráadásul Bitcoinban!

kriptovaluta vásárlás coinbase

kriptovaluta vásárlás binance

 

EZ IS ÉRDEKELHET MÉG:

 

kriptovaluta vásárlás binance