Kriptovaluta árfolyamok, infók, bányászat, blog

Milyen kriptovalutát vegyek? A 10 legfontosabb kriptovaluta...
Blog,  Milyen kriptovalutát vegyek?

Milyen kriptovalutát vegyek? A 10 legfontosabb kriptovaluta…

Gyakran hallhatjuk ezt a kérdést… Milyen kriptovalutát vegyek…milyen kriptovalutát vegyek? Íme a 10 legfontosabb kriptovaluta, a Bitcoin kivételével. A Bitcoin nemcsak trendmeghatározó volt, és beindította a decentralizált peer-to-peer hálózatra épülő kriptovaluták hullámát, de a kriptovaluták tényleges standardjává vált. Inspirálva az egyre növekvő követői és spinoffok légióját.

 

Milyen kriptovalutát vegyek?

A 10 legfontosabb kriptovaluta:


#1. Ethereum (ETH) – Milyen kriptovalutát vegyek?

A milyen kriptovalutát vegyek listánk első Bitcoin-alternatívája, az Ethereum, egy decentralizált szoftverplatform. Lehetővé teszi az intelligens szerződések és a decentralizált alkalmazások (DApps) felépítését és futtatását bármilyen leállás, csalás, ellenőrzés vagy harmadik fél beavatkozása nélkül. Az Ethereum mögött egy olyan pénzügyi termékek decentralizált csomagjának létrehozása áll, amelyhez a világon bárki szabadon hozzáférhet, nemzetiségtől, etnikumtól vagy hittől függetlenül.

Ez a szempont vonzóbbá teszi a következményeket egyes országokban élők számára, mivel azok, akik nem rendelkeznek állami infrastruktúrával és állami azonosítóval, hozzáférhetnek bankszámlákhoz, kölcsönökhöz, biztosításokhoz vagy számos más pénzügyi termékhez.

binance futures banner
Ethereum Chart

Az Ethereum alkalmazásait a platform-specifikus kriptográfiai token, ether futtatja. Az „éter” olyan, mint egy jármű az Ethereum platformon való mozgáshoz, és főként olyan fejlesztők keresik, akik az Ethereumon belül szeretnének alkalmazásokat fejleszteni és futtatni, vagy most azok a befektetők, akik éterrel szeretnének más digitális valutákat vásárolni. A 2015-ben piacra dobott Ether jelenleg a második legnagyobb digitális fizetőeszköz piaci részesedés szerint a Bitcoin után, bár jelentős különbséggel elmarad az uralkodó kriptovalutától. 2021 januárjától az éter piaci korlátja nagyjából a Bitcoin méretének 19% -a.

Az Ethereum előértékesítését 2014-ben indította el, amely elsöprő választ kapott; ez elősegítette a kezdeti érmefelajánlás (ICO) korának bevezetését. Az Ethereum szerint „bármi kodifikálására, decentralizálására, biztonságára és kereskedelmére használható”. A DAO elleni 2016-os támadást követően az Ethereumot Ethereumra (ETH) és Ethereum Classicra (ETC) osztották fel. 2021 januárjától az Ethereum (ETH) piaci felső határa 138,3 milliárd dollár volt, jelenkénti értéke pedig 2000 dollár körül mozog.

2021-ben az Ethereum azt tervezi, hogy konszenzusos algoritmusát a munka igazolásáról (PoW) a tét igazolására (PoS) változtatja. Ez a lépés lehetővé teszi, hogy az Ethereum hálózata sokkal kevesebb energiával, valamint javított tranzakciós sebességgel működhessen. A tét igazolása lehetővé teszi a hálózati résztvevők számára, hogy éterüket a hálózatba „tegyék”.

Ez a folyamat segít a hálózat biztonságában és a felmerülő tranzakciók feldolgozásában. Azok, akik ezt teszik, éterként jutalmazzák, hasonlóan a kamatszámlához. Ez egy alternatíva a Bitcoin munkabiztosítási mechanizmusához, ahol a bányászok több Bitcoin-ot jutalmaznak a tranzakciók feldolgozásáért.

 

#2. Litecoin (LTC)

A 2011-ben piacra dobott Litecoin az első kriptovaluták között volt, amely a Bitcoin nyomdokaiba lépett, és gyakran emlegetik „ezüsttől a Bitcoin aranyáig”. Charlie Lee, az MIT végzettje és a Google korábbi mérnöke készítette.

Litecoin Chart

A Litecoin egy nyílt forráskódú globális fizetési hálózaton alapul, amelyet egyetlen központi hatóság sem irányít, és a „scrypt” -et használja a munka bizonyítékaként, amelyet a fogyasztói szintű CPU-k segítségével lehet dekódolni. Bár a Litecoin sok szempontból hasonlít a Bitcoin-ra, gyorsabb a blokkok létrehozásának aránya, és ezért gyorsabb tranzakció-visszaigazolási időt kínál.

A fejlesztőkön kívül egyre több kereskedő fogadja el a Litecoin-t. 2021 januárjától a Litecoin piaci felső határa 10,1 milliárd dollár volt, jelenkénti értéke pedig 153,88 dollár, ezzel a világ hatodik legnagyobb kriptovalutája.

 

#3. Cardano (ADA)

A Cardano egy „Ouroboros proof-of-stake” kriptovaluta, amelyet mérnökök, matematikusok és kriptográfiai szakértők kutatási alapú megközelítéssel hoztak létre. A projektet Charles Hoskinson, az Ethereum öt alapító tagjának egyike alapította. Miután némi nézeteltérés támadt az Ethereum irányával kapcsolatban, távozott, és később segített a Cardano megalkotásában.

A Cardano mögött álló csapat kiterjedt kísérletek és szakértői vélemények alapján hozta létre blokkláncát. A projekt mögött álló kutatók több mint 90 cikket írtak a blockchain technológiáról számos témában. Ez a kutatás a Cardano gerince.

Cardano Chart

Ennek a szigorú folyamatnak a következtében a Cardano úgy tűnik, hogy kiemelkedik PoS társainak, valamint más nagy kriptovaluták közül. A Cardanót „Ethereum-gyilkosnak” is nevezték, mivel állítólag blokklánca többre képes. Ennek ellenére a Cardano még mindig a kezdeti szakaszában van.

Bár az Ethereumot a tétbiztos konszenzus modellre változtatják, a decentralizált pénzügyi alkalmazások terén még hosszú utat kell tennie. A Cardano célja, hogy a világ pénzügyi operációs rendszere legyen azáltal, hogy decentralizált pénzügyi termékeket hoz létre, hasonlóan az Ethereumhoz, valamint megoldásokat kínál többek között a lánc interoperabilitására, a választói csalásokra és a jogi szerződések felkutatására. 2021 januárjától a Cardano piaci kapitalizációja 9,8 milliárd dollár, és egy ADA 0,31 dollárért kereskedik.

 

#4. Polkadot (DOT)

A Polkadot egy egyedülálló proof-of-stake kriptovaluta, amelynek célja az interoperabilitás biztosítása más blokkláncok között. Protokollját úgy tervezték, hogy engedélyezett és engedély nélküli blokkláncokat, valamint orákulumokat kapcsoljon össze, hogy a rendszerek egy tető alatt működhessenek együtt.

Polkadot Chart

A Polkadot fő alkotóeleme a relé lánc, amely lehetővé teszi a különböző hálózatok átjárhatóságát. Ezenkívül lehetővé teszi „ejtőernyők” vagy párhuzamos blokkláncok használatát saját natív tokenjeikkel speciális felhasználási esetekre. Ahol ez a rendszer különbözik az Ethereumtól, az az, hogy a fejlesztők ahelyett, hogy csak decentralizált alkalmazásokat hoznának létre a Polkadot-on, létrehozhatják saját blokkláncukat, miközben a Polkadot láncában már meglévő biztonságot is felhasználják.

Az Ethereum segítségével a fejlesztők új blokkláncokat hozhatnak létre, de saját biztonsági intézkedéseket kell létrehozniuk, amelyek új és kisebb projekteket is támadásra nyitva hagyhatnak, mivel minél nagyobb egy blokklánc, annál nagyobb a biztonság. Ez a koncepció a Polkadot-ban megosztott biztonság néven ismert.

A Polkadot-ot Gavin Wood, az Ethereum projekt alapítóinak másik tagja hozta létre, akinek eltérő véleménye volt a projekt jövőjéről. 2021 januárjától a Polkadot piaci kapitalizációja 11,2 milliárd dollár, és egy DOT 12,54 dollárért kereskedik.

 

#5. Bitcoin Cash (BCH)

A Bitcoin Cash (BCH) fontos helyet foglal el az altcoinok történetében, mert ez az eredeti Bitcoin egyik legkorábbi és legsikeresebb keményvillája. A digitális pénznemek decentralizált jellege miatt az általános konszenzus miatt nagykereskedelmi változtatásokat kell végrehajtani a kézben lévő token vagy érme alapjául szolgáló kódban; ennek a folyamatnak a mechanizmusa az adott kriptovalutától függően változik.

Amikor a különböző frakciók nem tudnak megegyezni, néha a digitális pénznem megoszlik, az eredeti lánc hű marad eredeti kódjához, és az új lánc életét az előző érme új változataként kezdi meg, kiegészítve a kódjának megváltoztatásával.

Bitcoin Cash Chart

A BCH ezeknek a hasításoknak az eredményeként 2017 augusztusában kezdte meg életét. A BCH létrehozásához vezető vita a méretezhetőség kérdéséhez kapcsolódott; a Bitcoin hálózat korlátozza a blokkok méretét: egy megabájt (MB). A BCH blokkméretet egy MB-ról nyolc MB-ra növeli, azzal az elképzeléssel, hogy a nagyobb blokkok több tranzakciót képesek tartani bennük, és ezért a tranzakció sebessége megnő.

Ezenkívül más változtatásokat is végrehajt, beleértve a Segregated Witness protokoll eltávolítását, amely hatással van a blokktérre. 2021 januárjától a BCH piaci felső határa 8,9 milliárd dollár volt, tokenenként pedig 513,45 dollár.

 

#6. Stellar (XLM)

A Stellar egy nyílt blokklánc-hálózat, amelynek célja a vállalati megoldások biztosítása a pénzügyi intézmények nagy tranzakciók céljából történő összekapcsolásával. A bankok és befektetési vállalkozások közötti hatalmas tranzakciók, amelyek általában több napot vesznek igénybe, számos közvetítő és sok pénzbe kerül, most szinte azonnal, közvetítők nélkül végezhetők, és alig kerülnek semmibe azoknak, akik a tranzakciót végzik.

Stellar Chart

Míg a Stellar vállalati blokkláncként helyezte el magát az intézményi tranzakciókhoz, akkor is nyitott blokklánc, amelyet bárki használhat. A rendszer határokon átnyúló tranzakciókat tesz lehetővé bármely valuta között. A Stellar anyanyelve a Lumen (XLM). A hálózat megköveteli, hogy a felhasználók tartsák Lumens-t, hogy tranzakciókat hajtsanak végre a hálózaton.

A Stellart Jed McCaleb, a Ripple Labs alapító tagja és a Ripple protokoll fejlesztője alapította. Végül elhagyta szerepét a Ripple-nél, és a Stellar Development Foundation társ-alapítója lett. A Stellar Lumens piaci kapitalizációja 6,1 milliárd dollár, értéke 2021 januárjától 0,27 dollár.

 

#7. Chainlink (LINK)

A Chainlink egy decentralizált oracle hálózat, amely áthidalja a szakadékot az intelligens szerződések, mint például az Ethereumon, és a rajta kívüli adatok között. Maguk a blokkláncok nem képesek megbízható módon kapcsolódni külső alkalmazásokhoz. A Chainlink decentralizált orákulumai lehetővé teszik az intelligens szerződések számára, hogy külső adatokkal kommunikáljanak, így a szerződések olyan adatok alapján hajthatók végre, amelyekhez az Ethereum maga nem tud csatlakozni.

  • chainlink
  • Chainlink
    (LINK)
  • Price
  • Market Cap
    $8.49 B

A Chainlink blogja számos használati esetet ismertet a rendszerével kapcsolatban. A sok megmagyarázott felhasználási eset egyike a vízellátás figyelése az egyes városokban zajló szennyezés vagy illegális szivattyúzás szempontjából. Szenzorokat lehetne felállítani a vállalati fogyasztás, a víztáblák és a helyi víztestek szintjének figyelemmel kísérésére. A Chainlink oracle követheti ezeket az adatokat, és közvetlenül betöltheti egy intelligens szerződésbe.

Az intelligens szerződés létrejöhetne a bírságok végrehajtására, az árvízre vonatkozó figyelmeztetések kiadására a városoknak, vagy a város túl sok vizet használó társaságok számlázására az oracleből érkező adatokkal. A Chainlinket Sergey Nazarov fejlesztette Steve Ellisszel együtt. 2021 januárjától a Chainlink piaci kapitalizációja 8,6 milliárd dollár, az egyik LINK értéke 21,53 dollár.

 

#8. Binance Coin (BNB)

A Binance Coin egy kriptovaluta segédprogram, amely fizetési módként működik a Binance tőzsdén történő kereskedéshez kapcsolódó díjakért. Azok, akik a tokent fizetési eszközként használják a csere számára, kedvezményesen kereskedhetnek. A Binance Coin blokklánca egyben az a platform, amelyen a Binance decentralizált tőzsdéje működik. A Binance tőzsdét Changpeng Zhao alapította, és a tőzsde az egyik legszélesebb körben használt tőzsde a világon a kereskedési volumen alapján.

BNB Chart

A Binance Coin kezdetben egy ERC-20 token volt, amely az Ethereum blokkláncon működött. Végül megvolt a saját mainnet indítása. A hálózat proof-of-stake konszenzus modellt használ. 2021 januárjától a Binance 6,8 milliárd dolláros piaci kapitalizációval rendelkezik, az egyik BNB értéke 44,26 dollár.

 

#9. Tether (USDT)

A Tether az egyik első és legnépszerűbb volt az úgynevezett stablecoinek, kriptovaluták egyik csoportjában, amelyek célja a piaci érték valutához vagy más külső referenciaponthoz kötése a volatilitás csökkentése érdekében. Mivel a legtöbb digitális valuta, még a nagyobb pénznemek is, mint például a Bitcoin, gyakran drámai volatilitást tapasztaltak, a Tether és más stabil pénznemek megpróbálják elsimítani az áringadozásokat, hogy vonzzák az egyébként óvatos felhasználókat.

A Tether ára közvetlenül az amerikai dollár árához van kötve. A rendszer lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy könnyebben hajtsanak végre átutalásokat más kriptovalutákból amerikai dollárba, időben történő átvitelre, mint a tényleges átváltásra normál pénznemre.

Tether Chart

A 2014-ben indított Tether blokklánc-alapú platformként jellemzi magát, amelynek célja a fiat pénznemek digitális módon történő használatának megkönnyítése. Gyakorlatilag ez a kriptovaluta lehetővé teszi az egyének számára, hogy egy blokklánc-hálózatot és a kapcsolódó technológiákat felhasználva tranzakciókat folytassanak a hagyományos pénznemekben, miközben minimalizálják a digitális valutákhoz gyakran kapcsolódó volatilitást és komplexitást.

2021 januárjában a Tether volt a piaci kapitalizáció szerint a harmadik legnagyobb kriptovaluta, amelynek teljes piaci felső határa 24,4 milliárd dollár volt, és tokenenkénti értéke 1,00 dollár volt.

 

#10. Monero (XMR)

A Monero biztonságos, privát és követhetetlen pénznem. Ez a nyílt forráskódú kriptovaluta 2014 áprilisában indult, és hamarosan nagy érdeklődést váltott ki a kriptográfiai közösség és a rajongók körében. Ennek a kriptopénznek a fejlesztése teljesen adományalapú és közösségvezérelt. A Monero nagy hangsúlyt fektet a decentralizációra és a skálázhatóságra, és lehetővé teszi a teljes magánéletet a „gyűrű aláírások” nevű speciális technika alkalmazásával.

Monero Chart

Ezzel a technikával a kriptográfiai aláírások egy csoportja megjelenik, amely magában foglal legalább egy valódi résztvevőt, de mivel mindegyik érvényesnek tűnik, a valódi nem különíthető el. Az ilyen kivételes biztonsági mechanizmusok miatt Monero mondhatni kellemetlen hírnévre tett szert – ugyanis világszerte bűnügyi műveletekhez kötötte.

Bár ez a fő jelölt a névtelen bűncselekmények lebonyolítására, a Monero-ban rejlő magánélet a világon elnyomó rendszerek disszidenseinek is hasznos. 2021 januárjától a Monero piaci korlátja 2,8 milliárd dollár volt, jelenkénti értéke 158,37 dollár.

Reméljük tudtunk segíteni a legfőbb „Milyen kriptovalutát vegyek?” kérdésben. Ha már tudom hogy milyen kriptovalutát vegyek, további hasznos vonalakon is érdemes elindulni…

Ledger - Crypto Beginners Pack

 

EZ IS ÉRDEKELHET MÉG:

 

kriptovaluta vásárlás binance